WISIOREK MANDRAGORA ALRAUNA KOLOR ZŁOTY View larger

Brass Mandrake pendant / Alruna 3CM

W00060

New product

Wisiorek wykonany z mosiądzu
dł. wisiorka: ok 2,8 cm
szerokość: 1,9 cm
masa: około 2g

More details

35,00 zł

More info

Alrauna (z niem.) - korzeń mandragory,o humanoidlanych kształtach, któremu przypisywano właściwości magiczne.
Mandragora rośnie w ciepłych, suchych okolicach, przeważnie w ukryciu. Jest rzadką rośliną, od starożytności jest najbardziej poszukiwanym, najwyżej cenionym korzeniem czarodziejskim. Wokół jej sił magicznych powstały niezliczone legendy.
Korzeń noszono jako talizman i spożywano jako napój miłosny lub panaceum. Jego stosowanie związane jest ściśle z czarną magią, czarami, starymi rytuałami pogańskimi i kultem roślin. Korzeń ów, tak przypominający w kształcie ludzką postać,
traktowany był jako pierwowzór człowieka. Wierzono, że alrauna była stworzona z rajskiej ziemi jako pierwowzór człowieka.
Jednak nie spodobała się Stwórcy, który ją po prostu wyrzucił. Odtąd alrauna tęskni za rajem i dlatego protestuje przy próbie
wydobycia jej z ziemi. Stosowano ją przeciwko złym mocom i głoszono, iż każdemu, kto umie jej strzec, przynosi bogactwo, sławę oraz szczęście w miłości. Najczęściej szukano go pod szubienicą, skąd odpadające części ciała wisielca zapewniały mandragorze doskonałą pożywkę. Od tysięcy lat uważana jest za najsilniejszy z amuletów.

Accessories